VYHLEDÁVÁNÍ:

  
Kde nás najdete

PILSEN STEEL s.r.o.
Tylova 1/57
301 00 Plzeň
Česká republika
info@pilsensteel.cz

IČ: 47718706
DIČ: CZ47718706
C 3406 vedena u Krajského soudu v Plzni
        

Holdingová skupina United Group očekává trojnásobný nárůst objemu prodeje

02. 11. 2010Holdingová skupina United Group očekává trojnásobný nárůst objemu prodeje v horizontu  2 až 3 let. Tyto záměry skupiny byly oznámeny v Plzni v rámci oficiální prezentace nového majitele českého strojírenského závodu PILSEN STEEL s.r.o., kterým je ruský podnikatel Igor Šamis, stoprocentní vlastník holdingové společnosti United Group. Takového růstu má United Group za cíl dosáhnout díky zvýšení počtu objednávek a modernizaci zařízení  podniků. Vedení holdingu zkoumá další možnosti expanze a jedná o získání nových podniků v Rusku a blízkém zahraničí.

Připomeňme, že společnost „Objedinennye mašinostojitelnye zavody s.r.o.“ (OMZ, Skupina „Uralmaš-Ižora“) 28. července 2010 podepsala dohodu o prodeji české dceřiné společnosti PILSEN STEEL s.r.o. zabývající se výrobou zboží ze speciální oceli, a to za 125,6 milionu eur. Jak uvedlo OMZ: „Prodej PILSEN STEEL s.r.o. umožní společnosti zaměřit se na zdroje svého podnikání v oblasti speciální oceli v Rusku." Oficiální  představení nového majitele se firma rozhodla spojit se zahájením provozu zmodernizovaného lisu o síle 12.000 tun, pátého v Evropě dle tohoto klíčového ukazatele, a také s podpisem smlouvy na dodávku nového výkonného manipulátoru jako doplňku k tomuto zmodernizovanému lisu.

Český závod se vedle ruské společnosti Bummaš s.r.o. stal druhou společností holdingu. Podle slov Igora Šamise "současný podíl ruských zakázek v českém závodě činí méně než 15-20% a tento podíl by se měl zvýšit. Nesmíme však zapomínat, že na tomto trhu je velká konkurence." Společnost "Bummaš" přitom neusiluje jen o přerozdělení portfolia zakázek, ale hlavně o zvýšení využití kapacity podniku, což je plně v možnostech Iževského závodu.  
 
Díky plánované synergii těchto dvou společností skupiny United Group se jeví jako naprosto přirozené také rozšíření pole zákazníků. Vedení PILSEN STEEL s.r.o. bude moci lobovat za zájmy ruské společnosti v řadách svých stálých partnerů. O konkurenci uvnitř holdingu nemůže být řeč, avšak některé typy produktových řad obou společností jsou totožné nebo se navzájem doplňují, což by mělo také vést k dalšímu zlepšení kvality zákaznického servisu.

PILSEN STEEL s.r.o. - jeden z největších metalurgicko-strojírenských podniků ve východní Evropě, vyrábí hutní polotovary pro různá průmyslová odvětví: odlitky o hmotnosti 1,5 - 200 tun (skříně parních, plynových a vodních turbín, skříně a bloky válců naftových motorů, atd.), výkovky o hmotnosti 1 až 80 tun pro lodní stavitelství, větrnou energetiku, jadernou energetiku a další odvětví. Závod exportuje okolo 4/5 svých výrobků. Společnost PILSEN STEEL s.r.o. byla založena v červnu roku 2007 v souvislosti s fúzí výrobců oceli Škoda Steel a Škoda  Hutě. Tato aktiva byla koupena společností OMZ v roce 2004 od společnosti Škoda Holding za 50 milionů dolarů.  Přejmenování sloučené společnosti bylo uskutečněno v létě roku 2007.


 
Copyright © 2020 PILSEN STEEL s.r.o.
All rights reserved, Created By: it2b s. r. o.