OMZ Group

Veřejná akciová společnost Spojené strojírenské závody (skupina Uralmaš-Ižora) je jedna z největších ruských společností. Specializuje se na strojírenství, výrobu, prodej a servis zařízení a strojů pro podniky těžkého a jaderného strojírenství, petrochemii, výrobu těžebních zařízení a speciálních ocelí pro ostatní průmyslová odvětví.

19. prosince 1996 byla společnost založena a registrována v Jekatěrinburgu, jako veřejná akciová společnost Uralské strojírenské závody. V roce 1999 se součástí společnosti staly Ižorské závody a společnost změnila název na Spojené strojírenské závody (skupina Uralmaš-Ižora) (OMZ). V roce 2004 k OMZ přistoupily české společnosti Škoda, Kovárny, Plzeň s.r.o.; Škoda, Hutě, Plzeň s.r.o a Škoda JS a.s.

V současné době má OMZ své provozy v Rusku (Uralmašzavod a Ižorské závody) a v České republice (PILSEN STEEL s.r.o. a Škoda JS a.s.). Zaměstnává kolem 16 500 lidí.

Hlavním akcionářem společnosti OMZ je Forpost-Management. Strategickým finančním partnerem je AB Gazprombank. S akciemi OMZ se obchoduje na burzách v Londýně, Berlíně, Mnichově, New Yorku.

Strategie OMZ je zaměřena na rozvoj rozšiřováním profilových aktiv, dalšími koupěmi a vytvářením strategických aliancí.

Společnost se řídí mezinárodními standardy v oblastech korporativního řízení a otevřenosti informací.

Více na OMZ...

 
Copyright © 2020 PILSEN STEEL s.r.o.
All rights reserved, Created By: it2b s. r. o.